Rejestracja spółki z o.o. przez internet [CZAS i KOSZTY]

Może Ci się również spodoba

35 komentarzy

 1. Kacper pisze:

  Takiego poradnika szukałem, dziękuję!

 2. W najbliższym czasie myślę o rejestracji spółki i widzę, że nowy sposób działa. W przypadku zawarcia umowy u notariusza mamy niestety o wiele wyższe koszty, ale też nieco inaczej wygląda taka spółka „w papierach” niż ta, która została założona jedynie przez internet.

 3. Lena pisze:

  Bardzo ciekawy post! Mam pytanie na ten temat: jaki jeszcze dokumenty (czy KRS-W3, i tp) musze podac do KRS razem ze wzorami podpisow? Z gory dziekuje!

 4. Budowniczy70 pisze:

  Osobiście wybrałbym metodę u notariusza, wymaga może trochę więcej czasu, ale w końcu rejestrację spółki z.o.o przeprowadza się tylko raz w trakcie jej działalności 😉

 5. Marlena pisze:

  Bardzo ciekawy artykuł, szczególnie dla biznesmenów. Mam wrażenie, że nie dało się tego uniknąć, niedługo wszystko będzie można załatwić przez Internet. ja się cieszę, ułatwia to znacznie nam życie i dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo czasu 🙂

 6. Ja pisze:

  Witam,
  A kwotę 610,8 zł ( rozumiem, że 600zł koszty rejestracji i 10,80 zł jakaś dodatkowa opłata).
  Czy można dokonać opłaty w Sądzie Gospodarczym – Rejestrowym KRS np. Agencji opłat przy Sądzie lub na poczcie? Czy trzeba zapłacić np. przelewem z konta lub kartą płatniczą np. VISA podczas wypełnianiu wniosku online?

  Pozdrawiam

 7. Bardzo ciekawy artykuł, przydatny zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z własnym biznesem.

 8. Super artykuł, świetny sposób na rejestrację spółki! Polecam!

 9. e-pok pisze:

  Były zmiany przepisów, ale system wciąż nie działa poprawnie. Zdarzają się rejestracje spółek z problemami. Mięliśmy sytuację gdzie z jednego wniosku sąd wpisał dwie spółki o tej samej nazwie. Rozpoznania sądów, wciąż pozostawiają wiele do życzenia… Opisujemy takie przypadki na http://www.e-pok.pl/ oraz na http://www.e-zakladaniespolek.pl/
  Dnia 07.10.2014r. został złożony wniosek o rejestrację spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W postanowieniu wydanym przez Sąd znajduje się pouczenie, w którym mowa o możliwości wniesienia skargi.
  W dniu 10.10.2014 jeszcze przed uprawomocnieniem się postanowienia z dnia 07.10.2014 został złożony wniosek o umorzenie postępowania, cofnięcie wniosku i wykreślenie tej spółki z rejestru na podstawie art. 332§2 k.p.c. w zw. z art. 13 § 2 k.p.c.
  Sąd wydał postanowienie z dnia 13.10.2014 r, w którym uznał za niedopuszczalne cofnięcie wniosku w oparciu o art. 332§2 k.p.c. w zw. z art. 13 § 2 k.p.c. i uznał za niedopuszczalne wykreślenie przedmiotowej Spółki Sai Sp. z o.o. z Rejestru Przedsiębiorców. Wydając to postanowienie Sąd również pouczył wnioskodawcę, że przysługuje prawo wniesienie skargi na powyższe postanowienie
  Działając w zaufaniu do pouczenia zawartego w treści postanowienia Sądu, Wnioskodawca postanowił wnieść skargę (z dnia 22.10.2014 r.), bo uznał, że postanowienie narusza prawo rażąco naruszając interesy Wnioskodawcy. Wiecie co Sąd odpowiedział? W skrócie: „Że skarga nie przysługiwała”

 10. Bardzo ciekawy, jasny i obszerny poradnik. Mam jedno pytanie, jak długo zajęło Ci załatwienie tych wszystkich spraw? Tzn. Czy uda się w tydzień załatwić wszystkie formalności?

  Pozdrawiam,
  Krzysiek

 11. Studio A4 pisze:

  Interesujący artykuł. Zawsze interesowało mnie jak wygląda rejestracja spółki z o.o. przez internet. Do tej pory rejestrowałem jedynie jednoosobowe działalności.

 12. Wojtek pisze:

  Ja miałem taką przygodę, że umowa spółki z sytemu wygenerowała mi się bez daty. Takiej umowy bez daty nie chciał przyjąć urząd skarbowy i w związku z tym nie chciał mi dać nr NIP… Dosłownie „dać” a nie „nadać” – bo dyrektor urzędu mi NIP nadał, miał taki obowiązek bo ustawa o NIP nie wymaga od pewnego czasu doręczania umowy spółki. Decyzja o nadaniu NIP leżała w moich aktach i odmawiano mi do nich dostępu. Nie chciało mi się walczyć w drodze formalnej, więc przy każdej okazji jak byłem w urzędzie, pytałem o mój NIP, aż w końcu któraś z pań z okienka nie zauważyła notatki przyczepionej do mojej teczki, żeby mi tego NIP-u nie dawać 🙂

  • Tomasz Skupieński pisze:

   Ale historia! „Oszukałeś” system podwójnie, raz dostając umowę bez daty, drugi raz NIP bez pozwolenia;) Mam nadzieję, że teraz już będzie Ci się wiodło bez przygód.

 13. Bardzo pomocny artykuł:-) Warto jeszcze tylko dodać, że minusem rejestracji spółki z o.o. przez Internet jest konieczność korzystania tylko z jednego wzoru umowy spółki oraz brak możliwości korzystania z usług pełnomocnika.

 14. Warto wspomnieć, że jeszcze dochodzi opłata za przygotowanie porządnej umowy spółki u prawnika – a warto to zrobić, jeśli mamy do czynienia z teoretycznie obcą osobą (nie będącą małżonkiem czy członkiem rodziny)

 15. Mariusz pisze:

  Przydatny artykuł.
  Czy zakładając spółkę przez Internet trzeba wnieść koniecznie kapitał 5000zł w postaci gotówkowej, czy moet to być jednak aport?

 16. Mariusz pisze:

  Próbowałem założyć sp. z o.o. przez stronę https://ems.ms.gov.pl/
  tak jak opisujesz powyżej, ale nie jest to już teraz takie łatwe, jak rok temu.
  Chyba już coś pozmieniali, bo było ludziom za łatwo.

 17. Pracownia pisze:

  Rejestracja spółki przez Internet to ogromna wygoda. Nareszcie można to zrobić bez wychodzenia z domu.

 18. POS Group pisze:

  Z jednej strony takie działanie jest wygodne, ale z drugiej dość niebezpieczne. Uświadomił mi to dopiero znajomy prawnik.

 19. Hilltech pisze:

  Dla mnie zdecydowanie wygrywa rejestracja internetowa. Oszczędza czas po prostu 🙂

 20. Pat pisze:

  Rejestrowalam przez stronę ministerstwa w piatek po południu. Mam profil ePUAP. W środę w południe razem z numerem KRS dostałam NIP i REGON. Bez wychodzenia z domu i notariusza. Laczny koszt to 350 złotych.

 21. Adek pisze:

  Dziękuję za świetny wpis, który eliminuje konieczność wielogodzinnego dopytywania się i jeżdżenia po urzędach. Pytanie jednak mam, czy na dzień dzisiejszy opis dalej wyczerpuje wszystkie kwestie formalne, których trzeba dopełnić aby założyć spółkę, czy coś się może zmieniło/doszło/ubyło? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 22. Kiryl Mialeshka pisze:

  „Na tym etapie wniosłem opłatę w wysokości 610,8 zł” Czy te opłaty są za rejestrację w Internecie?

  • Michał pisze:

   Za rejestrację w internecie wnosi się opłatę 350 zł. Dodatkowo aby został nadany NIP i REGON nie trzeba chodzić do żadnych urzędów, bo procedura dzieje się samoczynnie. Trzeba natomiast wypełnić i wysłać formularz z danymi uzupełniającymi NIP-8, a chcąc być podatnikiem VAT należy jeszcze wypełnić form. VAT-R

 23. Jan pisze:

  Witam,

  Ciekawy artykuł. Aktualnie przymierzam się do założenia spółki z o.o. przez internet – bo taniej – ale mam kilka pytań – wątpliwości. I tak po kolei;
  1. Kwota 610,80 jest suma jakich opłat ? 350 zł za rejestrację przez internet i co jeszcze wchodzi w pozostałe 260,80 złoty – jakie opłaty ?
  2. Złożenie do Urzędu Skarbowego, wniosek o nadanie NIP i VAT-R dokonuje się w US wg. siedziby / adresu rejestrowego / spółki czy udziałowca ?
  3. PCC do którego US ? Jak wyżej ?
  4. PCC – 2 % od kwoty kapitału pomniejszonego o jaką wartość skoro opłat a winna wynieść 350 złotych a wg autora teksu płacił 2 % od kwoty 4400 zł
  5. Jakie kwoty dokładnie wchodzą w te magiczne ” zapłaciłem łącznie 934,41 zł. ” Może koszty pieczątek i konta sątutaj najmniej ważne

 24. Jan pisze:

  szkoda, że usunięto moje rozbudowane pytanie o koszty rejestracji spółki…. nic dodać nic ująć

 25. J pisze:

  Sądziłem, może się mylę, że prawdziwym „haczykiem” przy rejestracji internetowej jest to, że nie ma możliwości kształtowania swobodnie treści umowy spółki – a nie tam PCC – czyli np. określenia zasad późniejszych dopłat do kapitału i wielu innych typowych potrzeb. Jest natomiast tylko jakiś prościutki szablon umowy, który wypełniamy.

  Druga sprawa, w której niespecjalnie jestem rozeznany – to rzekoma kwestia wiarygodności spółki zakładanej przez internet.

 1. 26 stycznia 2015

  […] >> Rejestracja spółki z o.o. przez internet [CZAS i KOSZTY] […]

 2. 4 lutego 2015

  […] zarejestrować spółkę z o.o. (>> Jak zarejestrować spółkę z o.o. przez internet? [CZAS i KOSZTY]) trzeba podać jej adres oraz tytuł prawny do lokalu. Jeżeli, a nie jest to wcale rzadka […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *