Szukam pracownika! Jak i gdzie szukać, żeby znaleźć

Może Ci się również spodoba

13 komentarzy

 1. Bartek pisze:

  Sposoby przedstawione w artykule, jak znaleźć dobrego nowego pracownika, jak najbardziej trafne. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna. Niewielu pracodawców wysila się, żeby w taki sposób szukać kogoś nowego. Marne też są szanse na to, żeby znalazło się miejsce dla młodego człowieka od razu po studiach. Nikt nie chce bez doświadczenia i niezorientowanego. Gdyby każdy właściciel firmy znalazł i poświęcił czas, na pewno realia byłyby zupełnie inne. Ale to szybko się nie zmieni niestety.

  • Pracodawca pisze:

   Witam,

   Sam jestem pracodawcą i wiele razy brałem ludzi w trakcie studiów jak i zaraz po nich…
   Pokolenia się zmieniają, a ja poświęcałem 3 miesiące na przygotowanie go jako pracownika, a on zaraz zmieniał pracę, nie podoba mu się stres itp. Dalej biorę młodych ludzi ale z dużym dystansem już, tego nauczyła praktyka a nie chęć kogoś w wieku 25 lat po studiach i 5 lat pracy…

 2. Marta pisze:

  Szukanie pracownika na własną rękę jest uciążliwe czasochłonne i często prowadzi do niczego. 90% CV zupełnie nie pasuje do opisu stanowiska a z umówionych spotkań część osób nie przychodzi. Headhunting jest dobry dla dużych, dobrze zarabiających firm. Dla małych i średnich właściwie nie ma takich rozwiązań bo koszty to często kilkukrotność dochodów. Dlatego wystartowaliśmy z AccessWork. Zastosowaliśmy nieco inne podejście do sprawy. Koszt to mniej niż połowa dochodów pracownika.

 3. Julka pisze:

  Ja co roku poszukuję dodatkowych pracowników do pracy sezonowej i szczerze mówiąc jest to droga przez mękę. Czasami mam wrażenie, że ludziom nie zależy na pracy, nie przychodzą na rozmowy kwalifikacyjne, a kilka razy zdarzyło się tak, że osoba, z którą miałam dogadane wszystkie szczegóły nie pojawiała się w pracy. zobaczymy jak to będzie wyglądało w tym roku, może zdecyduje się na jakąś agencję pośrednictwa pracy

 4. MarekW pisze:

  a co z agencjami pośrednictwa pracy? pracownicy często poszukują w ten sposób, ale wydaje mi się, że i wśród pracodawców jest to dość popularna i sprawdzająca się metoda? słyszałem o agencji http://www.jobsplus.pl , zastanawiam się czy skorzystać. ostatecznie chyba są większe szanse na znalezienie pracownika o odpowiednich kwalifikacjach na dane stanowisko.

  • Tomasz Skupieński pisze:

   Ciekaw jestem Twoich doświadczeń w tym temacie, daj znać jak przetestujesz.

   Słyszałem opowieść pracownika znanej firmy konsultingowej, że jak kiedyś zasugerowali w dużym magazynie regularne korzystanie z agencji pośrednictwa pracy, to w tym magazynie za Chiny nie chcieli się na to zgodzić. Podobno pracownicy z agencji pośrednictwa dość często przychodzili „wypici” albo nie przychodzili w ogóle. No ale dużo zależy o jakości agencji i specyfiki firmy, którą prowadzisz.

 5. Wszystkim przedsiębiorcom polecam prowadzić rekrutację przy pomocy wyspecjalizowanego systemu, np. darmowego, open source’owego Orange HRM. Sam oczywiście odpowiednich kandydatów nam nie znajdzie (a więc wszelkie kwestie poruszone w artykule są jak najbardziej słuszne), jednak znacznie ułatwia zarządzanie procesami rekrutacyjnymi. Garść informacji w czym i jak system ten może pomóc, można znaleźć w moim artykule: http://informatykawfirmie.pl/systemy-informatyczne/projekty-i-zasoby-ludzkie/67-jak-usprawnic-rekrutacje-pracownikow-w-firmie , do którego lektury zachęcam.

 6. propsyk pisze:

  A czy teraz nie rekrutuje jakaś ciekawa firma? Może ktoś coś wie?

 7. Praca jest, pracownicy też. Trzeba wiedzieć gdzie szukać. A najłatwiej, najszybciej i najoszczędniej jest zlecić rekrutację specjalistom. To znaczy Agencjom Pracy. Zapraszam do nas każdego kto ma problem ze znalezieniem odpowiedniego kandydata, pracownika.

 8. Ostatnio byłem na szkoleniu branżowym ( prowadzę firmę sprzątającą ) i wszyscy właściciele biznesów byli zgodni, że znaleźć, wyszkolić i zatrzymać dobrego pracownika, to nie lada wyzwanie. Wiele firm się wręcz nie rozwija bo brakuje im pracowników tak więc temat jak najbardziej na czasie.

 9. WW pisze:

  Jest ciekawe ogłoszenie o pracę, cieszącej się dobrą reputacją firmy PPHU ProElite, producenta chemii samochodowej, przemysłowej i specjalistycznej, na stanowisko:

  Przedstawiciel Handlowy / Vanseller

  Jeżeli:
  Lubisz pracę z ludźmi
  Posiadasz łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów handlowych
  Chcesz sprzedawać dobra szybko rotujące
  Interesujesz się motoryzacją
  Jesteś samodzielny i zdyscyplinowany w działaniu
  Skutecznie realizujesz wyznaczone cele
  Odznaczasz się odpowiedzialnością i zaangażowaniem
  Stawiasz na rozwój
  Lubisz wyzwania

  Możemy Ci zaoferować:

  Niezbędne narzędzia pracy: samochód i telefon służbowy (do dyspozycji w godzinach i poza godzinami pracy)
  Stałe miesięczne wynagrodzenie oraz prowizja i premie
  Szkolenia produktowe i sprzedażowe
  Konkursy dla Przedstawicieli Handlowych
  Elastyczny czas pracy
  Brak monotonii w pracy

  Prosimy o przesłanie CV na adres: praca@proelite.pl
  Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)

 10. Lukasz Ochnik pisze:

  Jobstoday.pl oczywiście jest jedynym portalem na ktorym należy szukać pracowników, z racji iż jest to portal o zasięgu miedzynarodowym. Pozwala to pracodawcy pokazać ze gra w tej samej lidze co zagraniczni przedsiębiorcy co owocuję wysokim PR. Dodatkowo jobstoday.pl posiada łatwy interface oraz prostą w użyciu wyszukiwarkę (nawet zaawansowaną) dzieki do ogłoszenia łatwiej się dostać.
  Możemy wymieniać godzinami superlatywy jak rozwinięta Europejska sieć Social Media Jobstoday, siedem języków, szybka aplikacja na pozycje zagraniczne, kończąc na ośmiokrotnie niższych kosztach ogłoszeń.
  Osobiscie proponuję sprawdzić te fakty samemu i znaleźć wiele indywidualnych korzyści.

 11. Iza pisze:

  Dokładnie, szukać trzeba dobrze, bo ogłoszenie potrafi dac każdy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *